Jsou zelené potraviny, superpotraviny či obecně zdravá strava vhodné i pro mě? Pomůžou mi? Toto jsou časté otázky, které si lidé kladou ve chvíli, kdy se dozvědí o "jiném druhu stravování". Na následujících příkladech Vám ukážeme různé typy lidí, kteří si produkty oblíbili, pomohli jim a následně se stali pravidelnými konzumenty. Uzdravení není jen o přidání jednoho produktu či jedné suroviny do svého jídelníčku, ale o celém životním stylu.
Prevence

Běžný člověk pro skvělou prevenci

Na první pohled se může zdát, že superpotraviny či zdravou stravu obecně konzumují pouze lidé se zdravotními komplikacemi, vysokým fyzickým zatížením, budoucí či současné maminky a tak podobně. Zdání, ale může klamat. A toto je zrovna ten případ. Chcete si dopřávat maso? Občas zajít na víno? Nejíte ovoce a zeleninu dostatečně často? Nevyznáváte zrovna 100% zdravý životní styl? Nevadí. Nemusíte se kompletně měnit ze den na den. Stačí udělat malé krůčky k tomu, abyste se dožili vysokého věku bez zdravotních komplikací. Buď můžete začít cvičit, pravidelněji konzumovat ovoce a zeleninu nebo si můžete dopřát koktejl či pokrm ze superpotravin či jiných zdravých surovin. Uvidíte, tělo Vám brzy poděkuje.

Zdravotní problémy

Osoby se zdravotními problémy

Zdravá strava je též oblíbená i u lidí, kteří mají zdravotní problémy různého rázu (chronické problémy či akutní). Jelikož se nejedná o léky, ale o přírodní produkty (ať už mluvíme o superpotravinách, přírodních doplňcích stravy či produktech na bázi ovoce a zeleniny), může je konzumovat prakticky kdokoli včetně malých dětí (vždy čtěte složení, případně příbalové informace). Oblíbená je i u můžu či starších lidí. Nezřídka kdy je určitá forma "zdravé diety" doporučována samotnými lékaři jako vhodný doplněk ke standardní léčbě. Další podstatná výhoda je, že je 100% přírodní – tedy pro tělo snadno stravitelná a komplexně využitelná. Nemůže tedy dojít (respektive u těch kvalitních ne), že by ji tělo vyloučilo, jako to často bývá u různých nekvalitních potravin či chemických vitamínů .

Ženy v období těhotenství

Ženy v období těhotenství

Jedním z typických konzumentů našich produktů je mladá žena, která se chystá na nejkrásnější období svého života – těhotenství a následné rodičovství. V té souvislosti se snaží udělat vše pro to, aby měla zdravé mimčo – nepije alkohol, nekouří, relaxuje a hlavně konzumuje zdravé a čerstvé potraviny (buď vyloženě čerstvé - právě utržené či šetrně zpracované tak, aby se zachovalo maximum účinných látek). Ty zdravé potraviny z těla odstraňují škodliviny, které se tam řadu let usazovaly. Cílem je, aby celý průběh těhotenství byl bez komplikací a narodil se nový, zdravý a silný človíček. Další uživatel zdravé stravy či přírodní bio kosmetiky je typově velice podobný. Konkrétně se jedná o ženu, která těhotná již je, popřípadě nově porodila a začala kojit. Díky velmi vysoké nutriční výživové hodnotě, antioxidačním a regeneračním účinkům se přírodní strava doporučuje konzumovat i v těchto případech. Zajistí se tím dostatek živin pro mimi, díky čemuž bude zdravé, silné a méně náchylné k chronickým i akutním nemocem.

Osoby s problematickou pokožkou

Osoby s problematickou kůží

Zelené potraviny, superpotraviny, přírodní doplňky stavy či přírodní kosmetika jsou velmi často oblíbené i u osob s problematickou pletí či s kožními problémy. Mezi takováto onemocnění nejčastěji patří akné, exzém, lupenka, vyrážka, osypání či jiné druhy kožních anomálií. Jelikož je kůže největší orgán v těle, který slouží jako takový filtr proti okolním vlivům, velmi často je prvním indikátorem různých druhů onemocnění. Velmi často se k vlastní konzumaci přírodních potravin (vnitřní očistě) též paralelně používá i ošetřující přírodní kosmetika, která se nanáší přímo na napadené místo. Nejčastějšími plodinami na tvorbu přírodních masek jsou mladý ječmen, acai berry, kustovnice čínská, chlorella či např. měsíček lékařský.

Sportovci

Sportovci

Zelené potraviny či zdravou stravu obecně velmi často a rádi konzumují sportovci napříč všemi různými disciplínami. Důvod je jasný. Sportovci potřebují být v dobré kondici více než kdokoli jiný. A právě proto dělají pro své tělo to nejlepší, co mohou. Nejen, že tělo zbavují škodliviny, ale hlavně tělu dodávají všechny potřebné látky jako jsou vitamíny, minerály, stopové prvky, omega 3 mastné kyseliny a tekutiny (např. chia semínka mají unikátní schopnost zavodňovat organismus). S trochou nadsázky lze říci, že nejoblíbenější dobou na konzumaci čisté zdravé přírodní stravy je celý den. Ráno pro nastartování organismu, odpoledne pro udržení vitality, během tréningu na dodání živin a večer pro plnohodnotnou regeneraci těla. Superpotraviny či jím podobné produkty jsou stejně oblíbeny u sportovců i sportovkyň a to u rekreačních i vrcholových. Některé produkty dokonce velmi často konzumují i maratónští běžci či mistři světa.

Vegetariáni

Vyznavači alternativních stravovacích směrů

Vegetariáni, frutariáni, vitariáni, vegani, ale i lidé, kteří vyznávají zdravý životní styl bez jakýchkoli „iáni“ si denně pochutnávají na zelených potravinách či speciálně připravovaných pokrmech. Velká část našich produktů má dokonce certifikát jakosti „Vegan“ či „RAW“, což dokazuje vhodnost konzumace i vitariány a vegany. Velká výhoda superpotravin tkví i v různorodosti použití. Nemusíte si pouze dělat „nudné“ nápoje typu – „superpotravinu nasypu do vody a vypiji“, nýbrž z nich jde dělat řada skvěle chutnajících koktejlů, smoothies, kaší, hlavních jídel, salátů, zmrzlin, koláčů či jiných pokrmů.